Home
Fandomy』 『Povídky』 『Fanfikce』 『Recenze』 『Překlady』 『Admin』 『Akce a soutěže』

pátek 13. ledna 2017

Rozhodnutí

Zdravím všechny čtenáře tohoto blogu. Ze všeho nejdřív bych opravdu ráda promluvila o jistém problému, který se objevoval již na starém blogu, tentokrát se s ním ale nehodlám tolik párat.Za svou poměrně nemalou existenci v blogovém světě se mi povedlo stvořit mnoho příběhů - a velkou spoustu jich taktéž přeložit. Objevují se okolo nás však lidé, kteří si odvedené práce neváží a jediné, co vidí, je jejich vlastní sláva - a proto se rozhodli přivlastňovat si práci ostatních.

Říkejme jim jakkoliv, supi, sobci, zloději, kopíráci...

S těmito lidmi jsem se častokrát dostala do konfliktu a takoví lidé mi většinou nesmírně lezou na nervy, obzvláště tehdy, když se začínají hádat a stojí za názorem, že se jedná o jejich práci i přes to, že si své příběhy a překlady poznám.

Nehodlám se nechat nadále vytáčet a proto jsem se rozhodla k jasné věci:

Bude-li někdo chtít použít jakýkoliv překlad, příběh, článek z tohoto blogu kdekoliv jinde, poprosila bych, aby se daná osoba nejprve zeptala. Většinou s tím mít problém nebudu a do 12-ti hodin bych měla na komentář odpovědět, a vyjádřím-li se k tomu negativně, resp. nebudu souhlasit, prosila bych, abyste mé rozhodnutí respektovali. Samosebou po vás budu taktéž vyžadovat, abyste příběh nevydávali za svůj a tudíž odkázali na můj blog, profil - záleží na tom, o jakou stránku jde.

Na oplátku za váš respekt budete uveřejněni na tomto blogu v seznamu lidí, se kterými spolupracuji a kteří mají povoleno ode mě použít příběh, o který si požádali.

Objeví-li se však někdo, kdo bude mít tolik drzosti, že zkopíruje článek bez mého vědomí a bude snad i vydávat jej za svůj, nejprve jej vyzvu k tomu, aby odkázal na mě jakožto autora/překladatele a nevydával práci za svou.

Bude-li má výzva však viditelně ignorována, například komentář smazán, blokace, viditelná aktivita jisté osoby bez jakékoliv reakce na mou žádost, odmítnutí, protest anebo těmto příkladům podobné reakce, nebude mi dělat sebemenší problém vás nahlásit, anebo řešit situaci ještě dál - z právního hlediska se totiž jedná o porušování autorských práv a krádež.

Objeví-li se zde někdo, kdo mi bude tímto způsobem krást práci, budu o něm vědět, nemyslete si prosím, že vám projde, když se budete drze přiživovat na mé práci. Nějakou dobu jsem to jakž takž tolerovala, došla mi však trpělivost a těm časům odzvonilo. 

Děkuji za pochopení a přeji pěkný den ^^

2 komentáře: